Losowe zdjęcie

Rajd Opavsk...
Image Detail

Wkrótce

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jacek Czok (jacek_arwal)

 • Offline
 • Ranga: Administrator
 • Data rejestracji: 09/14/2009
 • Ostatnia wizyta: 06/18/2014
 • Strefa czasowa: GMT +0:00
 • Czas lokalny: 07:00
 • Wiadomości: 77
 • Odsłon profilu: 417
 • Oklaski: 0
 • O mnie: Viva Rajder :)
 • Miejsce: Opole
 • Płeć: Mężczyzna
 • Data urodzenia: 01/25/1967

Podpis

Rower latem, narty zimą , ruszajmy się

Zapraszam na
www.jacekzopola.blogspot.com/
www.arwal.com.pl
Posty

Posty

emo
W tym roku weekend majowy od czwartku do niedzieli. Stąd propozycja wypadu w Czechy. Taka ogólna wizja :
Dzień 1. pociąg Opole-Nysa , trasa Nysa Branna lub Hanusovice przez Jesenik
Dzień 2. Branna - Sumperk - Velke Losiny ( termy ) - Kouty nad Desnou
Dzień 3. Branna - Stare Mesto
Dzień 4. Branna - Javornik - Paczków - Nysa pociąg do Opola

To takie bardzo wstępne, trzeba jednak pamiętać , że na weekend majowy mogą być problemy z miejscami, także jak ktoś chętny niech daje znać aby rezerwować noclegi. Cenę noclegu oceniam na 30-40 zł.
Weekend majowy
emo
W sierpniu uczestniczyłem w wyprawie rowerowej na Słowację. Teraz powoli porządkuję materiały i przygotowałem 2 filmy. Gorąco polecam rafting - doskonała zabawa
Wersja krótka około 3 minuty


Wersja pełna około 12 minut

Migawki filmowe z im ...
Kategoria: Rowery inne tematy
emo
Tak są jeszcze miejsca. Warunkiem uczestnictwa dla osób spoza klubu rajder jest wpłacenie 300 zł zaliczki . Odjazd jest 15.08 z Opola busem, mógłbyś jechać z Opola, złapać nas gdzieś na trasie lub spotkalibyśmy się w Litovskim Mikulasie. Listę chętnych chcę zamknąć do końca przyszłego tygodnia.
Słowacja 2013 - Lipt ...
emo
Informacja z Tatra newsletter :

Region Liptowa oferuje latem CYKLO & AQUA BUS dla rowerzystów i turystów, który łączy główne ośrodki turystyczne Górnego i Dolnego Liptowa. CYKLO & AQUA BUS kursuje aż do 15.9.2013 w każdy PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ. Dla posiadaczy LIPTOV Region Card cyklobus kursuje bezpłatnie. Specjalnie przystosowany autobus do przewożenia rowerów łączy najbardziej odległe atrakcje Liptowa, jak Pribylina, Vlkolínec, Lúčky czy Hrabovo. JASNA BUS kursuje latem CODZIENNIE aż do 15.9.2013 pomiędzy ośrodkiem Jasná Nízke Tatry a Aquaparkiem Tatralandia. Klienci mogą z niego korzystać wybierając się na wycieczkę pieszą po Tatrach lub chcąc skorzystać z kąpieli wodnych. Dla posiadaczy LIPTOV Region Card lub GOPASS kursuje zupełnie BEZPŁATNIE.
Słowacja 2013 - Lipt ...
emo
Trochę więcej informacji na temat wyjazdu :
15.08 wyjeżdżamy z Opola busem koło godziny 8 , około 12 powinniśmy być na miejscu w Mikulasu, krótka trasa po okolicy. 3 trasy całodzienne, które chciałbym zrealizować to:
- dookoła Liptovskiej Mary
- Jasna ( jaskinie , okolice )
- żarska Dolina
Na zwiedzanie okolic Mikulasa mamy 6 dni także jeszcze 3 dni są do ustalenia. Powrót rozpoczynamy 23.08 i jest podzielony na 4 jednodniowe odcinki :
- Liptovsky Mikulas - Oravsky Podzamok około 65 km
- Oravsky Podzamok - Żywiec 80 km
- Żywiec - Gliwice 90 km
- Gliwice - Opole 90 km ( alternatywnie kolej )

Powrót można też skrócić za pomocą połączeń kolejowych. Możliwe 2 warianty :
1.
- Liptovsky Mikulas - Tvrdosin pociąg
- Tvrdosin - Bielsko Biała rower około 85 km
- Bielsko Biała - Opole pociąg
2.
- Liptovsky Mikulas - Trstena pociąg
- Trstena - Rabka Zdrój rower około 45 km
- Rabka Zdrój - Opole pociąg

Szególowe czasy podróży, przesiadki w wariantach kolejowych mozna sprawdzić na stroniach :
PKP i słowackim odpowiedniku czyli ZSR
Słowacja 2013 - Lipt ...
emo
Moje zdjęcia z wyprawy na poligon z 2013-03-24 i relacja : www.rajder.opole.pl/relacje-z-wycieczek/...ligon-w-winowie.html
Migawki filmowe z im ...
Kategoria: Rowery inne tematy
emo
Jestem po rozmowach z firmą Sadło Transport . koszt wynajęcia 9-osobowego busa do Liptovskiego Mikulasa to 1200 zł , z przyczepką 1500 zł. Gdyby jechała do 6 osób to powinniśmy sobie poradzić bez przyczepki. Myślę , że dojazd busem będzie dużo lepszy niż pociągami.
Słowacja 2013 - Lipt ...
emo
Po kilku latach przymiarek w tym roku planowana jest wyprawa na Słowację w rejon Liptovskiego Mikulasa. Termin rajdu to 15 do 25.08. Prawdopodobnie dojazd do Liptovskiego Mikulasa odbędzie się busem w dniu 15.08. Następnie od 16.08 do 22.08 będziemy jeździli rowerami , a może także pieszo ( fajnie byłoby zdobyć Chopok i Dumbier ) ze stałej bazy w mieście. Zobaczymy między innymi słowackie jaskinie , Liptowską Marę ( wielkie sztuczne jezioro ) i przede wszystkim góry. Od 23.08 do 25.08 będziemy wracali. W drodze powrotnej może uda się zobaczyć zamek Oravski Podzamok i muzeum piwa w Żywcu. To na razie bardzo wstępne plany, ale może już ktoś zaczyna planować urlop
Słowacja 2013 - Lipt ...
emo
Uzupełniam dane, które otrzymałem na temat rajdu. Obie strony i polska i niemiecka gwarantują pościel na noclegach, pozostaje tylko kwesta pościeli na trasie Opole-Poczdam. Strona polska zapewnia ubezpieczenie. W Niemczech nie jesteśmy ubezpieczeni i ten temat trzeba głębiej zbadać. Po pierwsze polecam wyrobienie sobie karty EKUZ. Można ja otrzymać w opolskim oddziale NFZ, jest ona darmowa a jej wyrobienie zajmuje 10 minut. Po drugie niektórzy z nas posiadają ubezpieczenie rowerowe na całą Europę.
Z Berlina do Poczdamu spróbujemy pojechać w taki sposób
Nocleg w Poczdamie pierwszego dnia - Film Hotel
Rajd kończy się w piątek 20.07. Na zakończenie rajdu będzie obiadokolacja na która jesteśmy zaproszeni w akademiku Kmicic. Organizator oferował nam również nocleg w Kimicicu, ale chyba każdy z nas będzie już chciał odpocząć w domu. Po powitaniu i posiłku będzie trochę czasu aby oprowadzić niemieckich uczestników po Opolu.
Poczdam - rajd dobre ...
emo
Gdyby ktoś nie zapamiętał przypominam najnowsze informacje na temat tego rajdu. Lista zgłoszeń jest już zamknięta.
Wyjeżdżamy 9.07 pociągiem do Wrocławia, potem do środy wieczór musimy dotrzeć do Słubic. 11.07 śpimy w okolicach Słubic. 12.07 jedziemy rano do Frankfurtu nad Odrą i z tamtąd pociągiem do Berlin CharlottenBurg. Z Berlina jedziemy na rowerach do Poczdamu , gdzie powinniśmy być przed godziną 12. Aktualnie jest opracowywany program pobytu w Poczdamie w dniach 12-13.07. Przebieg rajdu od 14 do 22.07 był opisywany wcześniej.
Poczdam - rajd dobre ...
emo
Zgodnie z sugestiami Marka wprowadziłem na stronę komponent do filmów youtube ( all video share ). Co prawda poprzednio filmy można było umieszczać przez phoca gallery ale było to dość trudne. Osoby posiadające status autora mogą samodzielnie umieszczać materiały youtube w galerii ( komponenty -> all video share ). Osoby, które wolą , aby ktoś inny umieścił film na stronie proszone są o kontakt z Cześkiem - piratem. Umieszczanie filmów na stronie jest bardzo proste. Jedyna trudność to znalezienie miniaturki filmu. Pokażę tutaj jak to zrobić na przykładzie. Załóżmy że mamy następujący film youtube :

www.youtube.com/watch?v=9zZU5j5hLpM


Dla każdego filmu youtube generuje automatycznie 3 miniatury, ich adresy są związane z nazwą filmu, dla wybranego filmu to :

http://img.youtube.com/vi/9zZU5j5hLpM/1.jpg
http://img.youtube.com/vi/9zZU5j5hLpM/2.jpg
http://img.youtube.com/vi/9zZU5j5hLpM/3.jpg


W najbliższym czasie na stronie www.arwal.com.pl umieszczę dokładny opis pracy z galerią video.
Co ma zawierać stron ...
Kategoria: Strona www rajdera
emo
Po spotkaniu z Rudim na rajdzie wapienników przekazuję kilka nowych szczegółów. Pierwszy nocleg mamy u Rudiego w Chlebicovie ( w siedzibie klubu ). Będziemy spali na materacach, trzeba zabrać śpiwory. Będzie czajnik bezprzewodowy. Wyżywienie własne. Drugi nocleg w ośrodku - wyżywienie w ramach rajdu. Należy mieć w granicach 100 koron na zwiedzanie ( + drobne wydatki np. piwo około 30 koron ). Dla chętnych kąpiel w jeziorze .
Rajd Czechy 01-03.06 ...
emo
Posprawdzałem pociągi. Najlepiej na rajd do Czech pojechać pociągiem do Raciborza o godzinie 16:05.

Powrót o 15:14 lub 19:14 - to połaczenia bezpośrednie bez przesiadek
Rajd Czechy 01-03.06 ...
emo
To na razie mamy 4 chętnych o których ja wiem - ja,ty, Ewa i Sławek. Czekamy na następnych
Rajd Czechy 01-03.06 ...
emo
Kolejne informacje na temat rajdu.
Koszt po stronie niemieckiej : Poczdam-Słubice około 40 euro, koszt po stronie polskiej Słubice Opole około 800 zł . Otrzymujemy pełne wyżywienie (śniadanie , prowiant, obiadokolacja), noclegi w pensjonatach. W cenie jest transport bagaży busem. Aktualnie staramy się o dofinansowanie. Jeśli się uda można liczyć na zwrot około 30% ceny.

Do Poczdamu trzeba się oczywiście dostać, no i przydałoby się pozwiedzać , tu nasi niemieccy koledzy nas oprowadzą. W Poczdamie mamy być 13.07. Proponuję 2 warianty dostania się do Poczdamu :
Opole Wrocław PKP 10.07 , potem rowerami do Słubic w nocy z 12.07 na 13.07 śpimy w Słubicach, jeśli ktoś nie ma tyle czasu dojeżdża na 12.07 do Słubic. W dniu 13.07 Słubice-Frankfurt nad Odrą, pociągiem Frankfurt - Berlin-Charlottenburg, rowerem Berlin-Charlottenburg - Poczdam . Prześledźcie te trasy na mapach i potwierdzajcie uczestnictwo u mnie lub u Marka.
Poczdam - rajd dobre ...
emo
Rudi zaprasza nas na rajd. Program rajdu znajdziecie tutaj . Na pewno kilka osób od nas pojedzie, Rudi prosił wstępnie o określenie ile. Podobnie jak w zeszłym roku będziemy jechali w piątek pociągiem do Raciborza, potem rowerami do Opavy, w sobotę i niedzielę trasy po Czechach i w niedzielę do Raciborza, powrót pociągiem
Rajd Czechy 01-03.06 ...
emo
Całkiem przypadkiem trafiłem w internecie na informacje o ulicy kultury - program jest dość rowerowy ulicakultury.opak.org.pl/?page_id=1411 , może warto się wybrać. Szkoda , że wcześniej nie było informacji na naszej stronie
Rowerowa Ulica Kultu ...
emo
Już wiem coś więcej i dzielę się tymi informacjami.

Trasa

Trasy I Rajdu: Poczdam - Opole

14.07.2012r. Poczdam – Saarmund – Schenkenhorst – Großbeeren – Diedersdorf – Dahlewitz – Ragow – Königs Wusterhausen – Neue Mahle – Bindow – Bindow-Süd – Dolgerbrodt – Prieros – Frauensee ok. 75 km
15.07.2012r. Frauensee – Prieros – Kolberg – Storkow – Ahrensdorf – Beeskow – Oegeln – Ragow-Merz – Mixdorf – Müllrose – Lossow – Frankfurt – Słubice ok. 90 km
16.07.2012r. Słubice – Urad – Cybinka – Gęstowice – Krosno Odrzańskie – Połupin – Dąbie – Pław – Gronów – Łagów – Leśniów Wielki – Zielona Góra ok. 85 km
17.07.2012r. Zielona Góra – Stary Kisielin – Nowy Kisielin – Droszków – Łaz – Zabór – Milsko – Przewóz – Bojadła – Kartno – Konotop – Lubiatów – Lubogoszcz – Sława – Stare Strącze – Wagnańczyce – Łysiny – Tylewice – Przyczyna Górna – Wschowa ok. 70 km
18.07.2012r. Wschowa – Olbrachcice – Łęgoń – Siciny – Łękanów – Naratów – Wroniniec – Jastrzębia – Góra – Kłoda Górowska – Szedziec – Rudna Wielka – Wiewierz – Zbaków Dolny – Załęcze – Rawicz – Szymanowo – Słupia Kapitulna – Sowy – Zaorle – Szkaradowo – Stawiec – Gogołowice – Milicz – Czarnogoździce – Wierzchowice – Krośnice ok. 100 km
19.07.2012r. Krośnice – Police – Żeleźniki – Brzostowo – Nowa Wieś Goszczańska – Goszcz – Domasławice – Cieszyn – Klonów – Międzybórz – Kraszów – Ligota Rybińska – Rybin – Wioska – Syców – Bielawki – Ślizów – Dziadowa Kłoda – Dalborowice – Pawłowice – Idzikowice – Jakubowice – Smarchowice Małe – Namysłów ok. 70 km
20.07.2012r. Namysłów – Ziemiełowice – Jastrzębie – Biestrzykowice – Świerczów – Miejsce – Krogulna – Zieleniec – Pokój – Ładza – Kup – Dobrzeń Wielki – Dobrzeń Mały – Borki – Czarnowąsy – Opole ok. 60 km
21.07.2012r. Opole - Słubice (BUS) ok. 550 km

Informacje od Mirko Gubbel - jeden z organizatorów :

Zwiedzanie Poczdamu bedzie juz pietek 13go lipca (nie jest w planie tras). To i tez nocleg w Poczdamu dla was bez koszt, bo jest dofinansowanie w zwiazku stosunkow partnerskych Poczdam - Opole.
Inne koszty rajdu dla was tez nie beda 350,-, bo moim zdaniem tez czesciowo dofinasowanie z tego samego źródła jest mozliwe.
Poczdam - rajd dobre ...
emo
Ponieważ kilka osób z naszego klubu chce wziąść udział w tym rajdzie podzielę się tutaj moja wiedzą w tym temacie.

Program rajdu :
Poczdam - Opole
14.07. – 22.07.2012
13.07. 2012 Spotkanie z Prezydentem Poczdamu w celu zaprezentowania miast partnerskich. Przekazanie listu Prezydenta dla miasta Opola. Chwila Ciszy przy grobie Bruno Schultza. 14.07. 2012 Start w Poczdamie przy „Starym ratuszu“ – Gräbendorf (Frauensee) ca. 85 km
2.…
dzień
Gräbendorf – Słubice
ca.
85 km
3.
4.
5.
6.
7. dzień … - Opole
22.07.
2012
Powrót autobusem lub pociągiem do Frankfurtu n. Odrą
Organizując powyższy rajd chcieliśmy uczcić osobę Bruno Schultza.

Program w Polsce jest nieustalony.

Koszty i oferta
-> Oferta:
- ½ wyżywienia
- Transport bagaży
- Noclegi wraz z pościelą
- Opieka techniczna i medyczna
- Program turystyczny
- Oferta tłumaczeniowa
-> Opłaty na 1 uczestnika przewidywalne:
 Rajd etapowy: 370,- € na 1 osobę. Etapy w obie strony
 Rajd rowerowy i wędrowny: 350,- € na 1 osobę (dod. ok. 80,- € n a osobę
za dojazd i powrót jak + za transport rowerów)

Dodatkowe informacje o rajdzie mają być publikowane na www.guteNachbarn.de ale na razie nie ma tam nic więcej.

Dane kontaktowe osób, które udzielą więcej informacji dot. rajdu polsko-niemieckiego
Bezpośrednio do nich można zgłaszać również swój udział w rajdzie.

1)Organizator ze strony polskiej – LZ LZS Gorzów Wlkp.
- Jan Gralinski, email: jan.gralinski@gmail.com
- Zdzislaw Butrym, email: zibu@op.pl tel. +48 607981361

2) Organizator ze strony niemieckiej – kontakt mailowy możliwy także w jęz.polskim
- Mirko Buggel, email: m.buggel@guteNachbarn.de tel.: +49 176 78300422

Myślę, że osoby które się zgłaszały u Marka nie muszą się zgłaszać po raz drugi.
Poczdam - rajd dobre ...
emo
Przypuszczam, że brak guzików wynika z tego , że jesteś nie zalogowanym użytkownikiem, pronuję rejestrację na naszej stronie , potem mozna zaznaczyć auto logowanie przy każdej wizycie. Jeśli chodzi o znikanie tekstu po błędnym wpisaniu kodu - będąć zalogowanym użytkownikiem nie musisz wpisywać kodów, tym niemniej nie jest to prawidłowe zachowanie i myślę , że w przyszłości będzie to naprawione. Trzeba czekać na nowa wersję komponentu forum.
Nowe forum
Kategoria: Strona www rajdera
COM_KUNENA_MORE
Wygenerowano w 1.81 sekundy

2009- © 2014 Opolski Klub Turystyki Rowerowej "RAJDER" . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon autorstwa vonfio.de Opracowanie strony AR-WAL S.J.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Plugin Information