Losowe zdjęcie

O naszym Klubie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Czok
wtorek, 13 października 2009 13:51

Nasz Klub jest organizacją pozarządową prowadzącą działalność na rzecz ogółu społeczności. Jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem członków, mającym na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających wszelkich formom czynnego wypoczynku - w szczególności turystyce rowerowej.

Nasze stowarzyszeni zostało założone 18 grudnia 2007 roku i zarejestrowane w KRS w dniu 25 lutego 2008 roku pod numerem 0000299944. Klub posiada obecnie 39 członków oraz grupę ok. 50 sympatyków - mieszkańców Opola - którzy stale uczestniczą w naszych wycieczkach i imprezach.

Klub organizuje wycieczki dla mieszkańców Opola pod hasłem „Poznajemy okolice Opola” oraz wycieczki pn. „Rowerem po zdrowie”.

Wycieczki „Poznajemy okolice Opola” odbywają się w dwóch grupach:

- o godz. 9.00 dla osób zaawansowanych w jeździe na rowerze – cotygodniowo w każdą niedzielę przez cały rok oraz
- o godz. 10.00 dla osób mniej zaawansowanych i początkujących – cotygodniowo w każdą niedzielę od kwietnia do października, a w pozostałych miesiącach zimowych sporadycznie, tylko przy sprzyjającej pogodzie.

Zasadnicza różnica wycieczek to dystans, a w konsekwencji czas jej trwania. O 9-tej trasa wynosi ponad 70 km, nierzadko 90 i 110 km, a tym samym powrót jest późnym popołudniem lub wieczorem. O 10-tej trasa wynosi ok. 35-50 km i powrót do godz. 14-15.

Wycieczki „Rowerem po zdrowie” odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca przez cały rok oraz w innych uzgodnionych, środowych terminach dodatkowych (obowiązkowe zgłoszenia tel. 77 4742096). Wszystkie wycieczki są prowadzone przez doświadczonych przewodników z Klubu.

Nasze wycieczki oraz większość innych naszych imprez rozpoczynają się zawsze na Placu Mickiewicza w Opolu, niedalego kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, skwer na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Karola Miarki.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a najlepiej przyjechać na naszą wycieczkę i zobaczyć jak jest fajnie.

Spotykami się cotygodniowo w czwartki od godz. 18. Od kwietnia do września w parku obok budynku MDK (na Wyspie Pasieka), a od października do marca w CH "Solaris" na II piętrze w multibarze lub w Miejskim Centrum Organizacji Pozarządowych na I piętrze w sali konferencyjnej.

Aby zapisać się do naszego Klubu zapoznaj się najpierw ze statutem, a następnie wypełnij deklarację członkowską i przynieś ją na wycieczkę niedzielną lub czwartkowe spotkanie klubowe.

Poprawiony: sobota, 27 października 2012 06:30

2009- © 2014 Opolski Klub Turystyki Rowerowej "RAJDER" . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon autorstwa vonfio.de Opracowanie strony AR-WAL S.J.