2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

2016-08 Pokaz wody i ognia w Nysie

Dziś pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, za kilka godzin przyjadą…

2016-07 Orle Gniazda Green Ways

2016-07-02 dzień 1 sobota Odcinek Opole Olsztyn Wyruszamy w 3…

2016-07-02:15 Letnia wyprawa doliną Dunaju

W tym roku postanowiliśmy by w lecie zorganizować zagraniczną wycieczkę…

2016-05 Majowy weekend w Jesenikach

Tym razem, ze względu na krótki czas po mojej operacji,…

SEKCJA ROWERÓW POZIOMYCH KLUBU RAJDER

Nasz Klub rozwija się prężnie. Posiada już jedną "sekcję tematyczną". Grupuje ona miłośników rowerów poziomych i innych nietypowych konstrukcji napędzanych siłą ludzkich mięśni. W skład sekcji wchodzi czterech członków naszego klubu:

 

1) Bruno - gdy go najdzie natchnienie to "drżyjcie narody". Nikt nie jest Go w stanie oderwać od szlifierki kątowej zwanej fleksą, wiertarki i spawarki. Jego rowery to prawdziwe dzieła sztuki tworzone w szale twórczym. A spłodził ich już kilkanaście sztuk! Zresztą nie wiadomo jak liczyć konstrukcje, które wyszły spod jego ręki :). Niektóre z Jego rowerów żyły ... nie dłużej niż 2-3 dni. Powstawały rowery zdatne do jazdy ale ... niedoskonałe w oczach swego twórcy ... I dlatego ulegały dalszym, często gruntownym przeobrażeniom. Nasz Kolega stworzył już samodzielnie kajaki, łodzie żaglowe nie wspominając o dziesiątkach rzeźb w lipowym drewnie.

2) Czesiek S - zapaleniec! Człowiek chętny podróży i czynów szlachetnych. Z Jego inicjatywy we wrześniu 2011 roku odbył się w Opolu "IV Ogólnopolski Zlot Rowerów Poziomych". Autor kilku bardzo udanych konstrukcji. Ostatnio tworzył mniej gdyż załatwiał wiele spraw koniecznych w związku ze wspomnianym zlotem, który dodał sławy naszemu miastu i klubowi. Jako pierwszy w Opolu jeździ na rowerze z kierownicą podsiodłową. Osoba postronna, która widzi Cześka po raz pierwszy myśli, że rower nie posiada kierownicy!

3) Sławek - najmniej zdolny konstruktor. Człowiek o dwóch lewych rękach. Największą jego zasługą jest to, że dał innym impuls do działania wykonując pierwszy rower poziomy w naszym klubie. Pociągnął innych swoim przykładem. Koledzy rzekli - jak taki lewy majster jak Sławek dał radę rower zrobić to nie może to być nic trudnego :). Człowiek leniwy, zajmujący  się głownie rzeczami zbędnymi jak włóczenie się po redakcjach gazet i studiach telewizyjnych oraz pisaniem bajek na różnych forach internetowych. Z czystym sumieniem mogę sobie pozwolić na jego krytykę, gdyż tym człowiekiem jestem ja :).

4) Czesiek R - dołączył do sekcji w tym roku.

-------------------------------------
Inni sympatycy jeżdżący na rowerach poziomych:

Gizela żona Bruna
Agatka córka Bruna
Herbert 
Olek 
Paweł

Czesiek

Sławek Bruno Czesiek S Herbert Czesiek R
   


Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 283 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie