Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309
Znasz ciekawe miejsce ? Chciałbyś pojechać na ciekawy rajd ? Napisz nam o swoim pomyśle

TEMAT: Niedziela 2009-10-11

Niedziela 2009-10-11 14 lata 5 miesiąc temu #19

  • jacek_arwal
  • jacek_arwal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Viva Rajder :)
  • Posty: 90
  • Oklaski: 0
Informacja od Sławka

Beata Bednarz wokalistka współpracująca z wieloma sławami(więcej wiadomości poniżej) Szczególnie znana z muzyki gospel. Często widzę ją w telewizji.
Wątek regionalny - przez kilka lat mieszkała w Nysie, gdzie miałem okazję ją poznać.
Znałem dobrze jej męża, a już braci i kuzynów męża to ho!ho! To była grupa moich kumpli z którymi niejedno się przeżyło.
Beata próbowała nyską młodzież zarazić pasja śpiewu, ale coś nie bardzo to wyszło...
Jak to z młodzieżą... :)
Jak mówią ("obyś cudze dzieci uczył") :)
A dziadek moich kumpli Bednarzy to była postać! Zmarł jako najstarszy lub jeden z najstarszych mieszkańców okolic Nysy. Już nie kojarzę czy dożył 98 czy przekroczył setkę.Chyba 98 miał jak się wyprowadzałem z Nysy
Można by godzinami opowiadać o Dziadku Bednarzu. Koniec wojny (pierwszej
wojny!) zastał go we Włoszech skąd na piechotę wrócili na polskie ziemie.
-A jak to było z drugą wojną światową?
-Na drugą mnie nie wzięli bo byłem za stary...


Piątek 18,00 Filharmonia Koncert Beaty Bednarz Na plakacie pisze że wstęp wolny.
Koncert organizuje Opolska Parafia Ewangelicko-Augsburska i Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie ==================================================

Niedziela - informacja z plakatu - na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi Szybowcowe Akademickie Mistrzostwa Polski ======================================================

BEATA BEDNARZ - wokalistka, laureatka i gość wielu festiwali.
Początek jej działalności muzycznej to rok 1979, kiedy trafia do amatorskiego zespołu POSŁANI. Wprowadzenie do kościoła perkusji, gitar, sekcji dętej było działalnością pionierską i nie zawsze wtedy spotykała się ona ze zrozumieniem. Od tamtych lat trwa także jej fascynacja "czarną muzyką" i chórami gospel.

Kolejne lata działalności Beaty przyniosły współpracę z takimi grupami
jak:
GRUPA MOJEGO BRATA (1981-82), GOSPEL SOUND, G-FORCE.

Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel m.in.: HEAVY BLUES, AMENBAND (z tym zespołem nagrała trzy płyty: "Łąki twoich obietnic" (1996), "Rozmowa z ojcem" (1998), "Coraz bliżej"(2002).
Przez kilka lat koncertuje z chórem TRZECIA GODZINA DNIA. Z tego też okresu pochodzą dwie płyty: "TGD na żywo" (2001) i "Wiara czyni
cuda"(2004)
Można ją było usłyszeć także na koncertach zespołu GAUDE BAND i gościnnie na płytach zespołu DEUS MEUS.
Długie lata działalności Beaty to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: KRYSTYNĄ PROŃKO, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, PIASKIEM, EDYTĄ GÓRNIAK, KAYAH, MARYLĄ RODOWICZ CZY BUDKĄ SUFLERA.

Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców
m.in.: DE MONO ("Paparazzi", 1997), MARYLI RODOWICZ ("Życie ładna rzecz"), ANDRZEJA PIASECZNEGO "PIASEK" ("Popers", 2000), HALINY FRĄCKOWIAK ("Przystanek bez drogowskazu",2006), NORBIEGO (Norbi-2000 "Największe przeboje", 2005), BUDKI SUFLERA ("Jest", 2004 i ,,Było"
2005), STANISŁAWA SOYKI ("Tryptyk", 2003).

Do współpracy zapraszali ją również: KATARZYNA GAERTNER ("Pomsta", 1997) i KRZESIMIR DĘBSKI ("Polskie lata sześćdziesiąte", 2000). Współpracowała z ADAMEM SZTABĄ i jego orkiestrą m.in. przy II edycji "Idola" oraz w "Tańcu z gwiazdami" (edycje I-IV).
Od V do X edycji "Tańca z gwiazdami" śpiewa z orkiestrą pod dyrekcją TOMKA SZYMUSIA.
Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a wraz z chórem i orkiestrą Filharmonii Śląskiej występowała w oratorium J.Kohuta "Droga nadziei".

Widowni najmłodszej znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Król lew", gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę "Krąg życia" (Disney 2001).
Śpiewa też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu "Mój brat niedźwiedź 2" (Disney 2006).

Wraz z LORĄ SZAFRAN i PATRYCJĄ GOLĄ od roku 2005-2009 tworzą zespół BIG STARS. Zespół dał się poznać już w wielu programach telewizyjnych.
Wystąpił na festiwalu w Opolu 2006 i 2007. A także na festiwalu w Sopocie 2006, gdzie zdobył 3. miejsce za wykonanie piosenki Roberta Chojnackiego "Teraz my".

W 2008 TV POLSAT emituje serial "Agentki", gdzie można usłyszeć Beatę w tytułowej piosence.

Od kilkunastu lat Beata współpracuje z MAŁĄ AKADEMIĄ JAZZU, gdzie na audycjach prezentuje dzieciom i młodziezy muzykę gospel i blues.

Gościnnie zaśpiewała na płycie "Kolędy i pastorałki" zespołu DEGNO DI NOTA

Beata nagrała osiem solowych projektów.
Pierwsze z nich powstały przy współpracy z ANDRZEJEM GĄSIOROWSKIM:
"Uwielbiam Cię" (1987),
"Ostatnia wieczerza" (1988).

Kolejne projekty powstały z udziałem MIRKA KAŁUŻNEGO - wspaniałego instrumentalisty, aranżera i kompozytora:
"Pelengator" (1990),
"Wierna" (1994), producent i aranżer: Robert Szydło "Co jest grane" (1998).

Ostatnie trzy płyty to owoc współpracy z PIOTREM KOMINKIEM:
"Piosenki nieprzypadkowe" (2006),
"Zwątpienie zdziwienie" (2008).
"Pasja miłości" (2009).

Źródło: www.beatabednarz.pl
Miejsce: Sala koncertowa
Rower latem, narty zimą , ruszajmy się :)

Zapraszam na
www.jacekzopola.blogspot.com/
www.arwal.com.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.067 s.

Odwiedzający

Odwiedza nas 746 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie