Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rower na peronie

Rower na peronie 12 lata 9 miesiąc temu #180

  • jacek_arwal
  • jacek_arwal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Viva Rajder :)
  • Posty: 90
  • Oklaski: 0
Ostatnio rowerzyści doczekali się pięknego zjazdu z wiaduktu na ulicy struga prosto na peron kolejowy. Ale dziś spotkała nas przykra niespodzianka związana z tym tematem. Otóż okazuje się , że po peronach nie można jeździć na rowerze. Czyli zaraz po zjechaniu tym zjazdem powinnismy zejść z roweru i go prowadzić. Ten przepis egzekwuje służba ochrony koleji.
Rower latem, narty zimą , ruszajmy się :)

Zapraszam na
www.jacekzopola.blogspot.com/
www.arwal.com.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 12 lata 9 miesiąc temu #181

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Nie wolno jeździć rowerem po peronach, ale można je tam prowadzić.
Jazda po peronie stwarza potencjalne zagrożenie najechania na pieszego i zrzucenia go z peronu na tory. Przy wyjątkowym pechu prosto pod nadjeżdżający pociąg.:woohoo:
Nieuważny cyklista może sam zjechać pod pociąg, a jego zwłoki leżące na torach spowodują wstrzymanie ruchu na kilka godzin.(konieczność wizji prokuratorskiej itp). Tu apel do potencjalnych samobójców- nie rzucajcie się na tory- kolej i bez tego ma masę opóźnień :(
Jako zapalony rowerzysta powiem: pieszym w ogóle ciężko się układa współżycie z cyklistami. Tak jak my narzekamy na kierowców, tak piesi narzekają na nas. Nielegalnie jeździmy po chodnikach, a niewielka najbardziej widoczna grupa jeździ ... nazwijmy po imieniu - po chamsku. Straszy matki z dziećmi, jeździ po chodnikach z nadmierną prędkością, jeździ slalomem między pieszymi, omija ich ocierając się kierownicą, ucieka z miejsca wypadku.
10-15% chamów wyrabia opinię całej spokojnie jeżdżącej społeczności...
To samo dotyczy relacji kierowcy-cykliści. Większość kierujących jeździ poprawnie, ale my dostrzegamy tylko tych najbardziej bezmyślnych.
Aby zakończyć wywód czymś pozytywnym powiem - ostatnio stosuję "pozytywne wzmocnienia" w stosunku do pieszych. Wyprzedzam pieszego na chodniku, podnoszę rękę i mówię "dziękuję" (W domyśle dziękuję za to że mnie przepuścił, że mi się usunął). Pieszy jest zaskoczony, sam już nie wie za co mu podziękowałem, ale utrwala się w nim pozytywna reakcja na cyklistów i przekonanie że są to mili, grzeczni ludzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 12 lata 9 miesiąc temu #182

  • JaceX
  • JaceX Avatar
No to cieszmy się chociaż z tego że rower można po peronie prowadzić, a nie każą nam go nosić. ;)
Ciekawi mnie jednak, czy jest tam gdzieś w okolicach zjazdu postawiony znak informujący, czy też zakazujący jazdę rowerem. Jeśli jest, to sprawa jest oczywista. ...niestety. ... a jeśli nie to należy go tam koniecznie dla klarowności sytuacji umieścić. Spróbuję poskoczyć tam dzisiaj i sprawdzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 12 lata 9 miesiąc temu #183

  • Kazix
  • Kazix Avatar
Zjazd z mostu na dworzec kolejowy został ustawiony w dobrym miejscu i z rozmysłem. Otóż odcinek nazwijmy go,, peronem" jest mało uczęszczanym i szerokim odcinkiem . Według przepisu ( jak dobrze rozumiem ) nie można poruszać się rowerem jeżeli do skrajnej szyny jest do 3m . Nie mierzyłem ale wydaje mnie się, że jest tam więcej.Mały ruch pieszych plus wystarczająca szerokość no i oczywiści rozwaga i mogli by wszyscy być zadowoleni. A tak sokiści nie mogąc się wykazać porządkiem w pociągach walką ze złodziejami, chuliganami itp. Odreagowują swoje frustracje na Bogu ducha winnych ( nie ma ostrzeżeń, tablic,informacji ) rowerzystach.Pozdrawiam smutnych panów w czarnych mundurach.

PRZYJAZNE PAŃSTWO --- skoś to znam:sick:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 12 lata 9 miesiąc temu #184

  • JaceX
  • JaceX Avatar
Nie włączałbym tu kwestii złośliwości lub też nie upolityczniałbym kwestii przestrzegania czy tez egzekwowania przepisów prawa. Jeśli w prawie stoi, że czegoś nie wolno, to znaczy, że tego nie wolno ...i tego radzę się trzymać.
Jak ktoś tego nie rozumie lub co gorsza nie chce zrozumieć musi się liczyć z tzw. 'bólem portfela'. SOK nie jest od robienia dobrego wrażenia i przymykania oko na łamiących porządek prawny na terenach poległych kolei, a hasło 'przyjazne państwo' nie ma nic wspólnego z aprobacją zakazanej jazdy rowerem po peronach kolejowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 12 lata 9 miesiąc temu #185

  • JacekS
  • JacekS Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 9
Przybyłem, zobaczyłem, języka zasięgnąłem.
Zjazd z wiaduktu na perony nie ma żadnych oznaczeń, tak jak i na końcowym odcinku tegoż zjazdu nie ma żadnych oznaczeń ani informacji, że jazda rowerem jest zabroniona. ALE...
Obowiązuje
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 23 listopada 2004 r.
w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych

w którym istnieje interesujący nas zapis o treści:

§ 2. Na obszarze kolejowym zabrania się ponadto:
(...)
9) jazdy rowerami
, motorowerami, motocyklami lub innymi pojazdami oraz poruszania się na wrotkach i rolkach po peronach, w holach, poczekalniach dworcowych, w tunelach, w przejściach między peronami oraz w pobliżu torów, w odległości mniejszej niż 3 metry od skrajnej szyny;


Znalazłem też taki artykuł z prasy regionalnej /nie z Opolszczyzny/, o podobnej sytuacji, gdzie interwencja skończyła się mandatem. Poniżej link
www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID.../BIALYSTOK/633831437

– Nieznajomość przepisów nie zwalnia z sankcji karnych –

Kto nie wiedział ten już wie.
Przyznam, że też nie wiedziałem... :blush:
Jedźmy szybciej... bo się ściemnia.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 9 miesiąc temu przez JacekS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.198 s.

Odwiedzający

Odwiedza nas 730 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie