Wydrukuj tę stronę

2020-01-05 Pierwsza zimowa wycieczka

Ludowe przesądy mówią, że jak w święta pierwszą osobą, która dom odwiedzi jest mężczyzna, to dobry znak :) , a jak kobieta to kiepsko :( Jeśliby wierzyć przesądom, to wycieczki Anno Domini 2020 zaczęliśmy "pod szczęśliwą gwiazdą" bo nas było siedmiu ("Siedmiu Wspaniałych"), a kobiety żadnej :)

Wycieczka nie za długa, bo to i chłodno, i dzień krótki. Wędrowaliśmy przez Winów (Plac Winogronowy), Chrząszczyce (punkt widokowy kopalni Folwark), nad staw w Nowej Kuźni. Ciekawostki: 1) Odkrywkowa kopalnia kamienia wapiennego znajdująca się między Chrząszczycami a Folwarkiem „grała” w polskim filmie wojennym "Karbala" gdzie "udawała" pustynię iracką :) 2) Jeżeli dobrze pamiętam to z Chrzumczutz (och, jak piękna jest ta "niemiecka" wersja nazwy Chrząszczyce) pochodził Franek Dolas, bohater filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową" :) Był przesłuchiwany na gestapo, a miał "lewe" dokumenty na nazwisko Grzegorz Brzęczyszczykiewicz urodzony w Chrząszczycach

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie